RÓŻNORODNE ZAKŁÓCENIA

Różnorodne zakłócenia świetlne nie mają znaczenia, ponieważ aparatura odbiorcza odbiera tylko kolejno i odpowiednio szybko nastę-
pujące po sobie błyski.Nadajnik składa się-z cewki indukcyjnej zaopatrzonej w przerywacz(jak w dzwonku elektrycznym), który wytwarza około 50 iskier/sek. Za pomocą cewki indukcyjnej wskutek każdego impulsu zostaje naładowany mały kondensator, który następnie od razu wyładowuje się na iskierniku umieszczonym w żarówce lewego reflektora.; W takim przypadku stosuje się żarówkę BILUX zaopatrzoną w pomocniczą (trzecią) elektrodę .Podczas nadawania sygnałów wyładowania iskrowe mają miejsce między elektrodą pomocniczą a osłoną metalową włókna światła mijania. Każde wyładowanie iskrowe trwa krócej niż 0,001 sek. Odbiornik składa się z próżniowej komórki fotoelektrycznej z pokryciem cezowo-antymonowym, która umieszczona jest z lewej strony kabiny kierowcy i połączona przewodem, elastycznym z właściwym odbiornikiem .

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Witaj na moim serwisie! Znajdziesz tutaj wiele informacji, wziętych z mojego doświadczenia w pracy jako mechanik samochodowy. Bloga stworzyłem dla wszystkich miłośników czterech kółek. Zapraszam do czytania!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)